Kontakt

Novodvorská 1010/14
142 01 Praha 4
Tel.: 241 405 258
E-mail: info@svst.cz
IČ: 72048441

Všeobecné
PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Září 2016 15:24

FOR ARCH 2016 a STÍNICÍ TECHNIKA

V letošním roce bude Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) poprvé reprezentovat stínicí techniku po celou dobu veletrhu, a to v rámci Konzultačního střediska pro okna a stínicí techniku.

Konzultační středisko realizujeme ve spolupráci se společností STAVOKONZULT a Českým institutem otvorových výplní (ČIOV) a bude umístěno ve stánku 3B3, hale 3. Na ploše 44 m2 tak můžete obdržet komplexní informace k otvorovým výplním na jednom místě!

Přednášky pro veřejnost - sál 3, vstupní hala I.alt

Pro návštěvníky veletrhu jsme připravili také přednášky, ve kterých jsme se tentokrát zaměřili především na laickou veřejnost - koncové zákazníky. Z tohoto důvodu jsme zvolili neformální způsob: o stínicí technice, jejích výhodách a možnostech si se zástupci našeho sdružení bude povídat známá moderátorka TV pořadů o bydlení - ADÉLA GONDÍKOVÁ, a to ve středu 21. září 2016 v sále 3, vstupní hale I. Věříme, že tato forma bude vítaným oživením občas nezáživných přednášek a že Vám přitom přinese řadu zajímavých informací. Tyto rozhovory proběhnou v době od 10.00 do 11.00 a poté ještě jednou od 12.00 do 13.00 hodin.

Od 11.00 a od 13.00 hodin budou následovat přednášky a tématikou oken.

Pro školy se stavebním zaměřením jsme navíc připravili přednášky na pátek 23. 9. 2016, a to od 10.00 do 11.00 hodin. Následně od 11.00 do 12.00 opět přednášky s tématikou oken, které připravila společnost Stavokonzult.

Přijďte, těšíme se na Vás!

20. - 24. 9. 2016, PVA EXPO Praha, Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany

 
PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Září 2016 13:09

Soutěž REALIZACE ROKU 2016 VE STÍNICÍ TECHNICE - TERMÍN PŘIHLÁŠEK: 30. ZÁŘÍ 2016

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) vyhlásilo první ročník soutěže staveb, v nichž bude hlavní roli hrát stínicí technika. Zatímco v soutěžích, které jsme vyhlašovali doposud, nám stačily fotografie zajímavých realizací stínění, současná soutěž jde dále - máme zájem o bližší popis řešení, na kterém se stínicí technika podílí.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v roce 2015 a v části roku 2016 (to pouze v tomto prvním ročníku, následně půjde o stavby z předchozího kalendářního rou).
 • Princip soutěže: přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby/realizace se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah - majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 16. května - 30. září 2016.
 • Doba on-line hlasování: říjen - listopad 2016.
 • Vyhlášení výsledků soutěže: únor 2017.

 Požadavky na zasílané snímky

 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. informace k nim, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např.: specifického provedení stínicí techniky, montáže, vlivu na energetickou bilanci budovy atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) - ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií a informací v rámci odborné a marketingové činnosti SVST,
  • maximální rozsah: 8.000 znaků.
 • Snímky budou zaslány elektronickou formou na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 30. 9. 2016.
 • Maximální počet snímků: 6, z toho min. 2 snímky celé stavby, min. 2 snímky stínění, minimálně 1 snímek na výšku.

Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na adrese: www.svst.cz, a to ve dvou kategoriích: hlasování laické veřejnosti a hlasování odborné veřejnosti.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou vyhlášeny v novém SVT - Magazínu stínicí a vratové techniky a na webových stránkách www.svst.cz v únoru 2017.

Odměna pro vítězné stavby

V každé z obou kategorií budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v SVT v rozsahu jedné až dvou stran.

Věříme, že soutěž přinese řadu zajímavých informací a spoustu inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí a SVT - Magazín stínicí a vratové techniky

 
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Květen 2016 19:21

STÍNICÍ TECHNIKA v pořadu JAK SE STAVÍ SEN

V návaznosti na Den stínicí techniky, který jsme oslavili v pondělí 16. května 2016, iniciovalo naše sdružení natočení reportáže o stínicí technice, která bude vysílána na TV Prima v pořadu Jak se staví sen.

altPořad se bude vysílat v sobotu 21. května 2016 od 17.35 hodin. Věříme, že naše reportáž i stínění realizované v rekonstruovaném bytě bude pro mnohé diváky zajímavou inspirací. Designéři si pro tuto realizaci vybrali plisé do kuchyně a japonské stěny do francouzských oken v obývacím pokoji. Oba tyto typy interiérového stínění si v poslední době získávají stále větší oblibu.

V samotné reportáži však zazní i informace o stínění exteriérovém, a to o předokenních roletách, žaluziích a o markýzách.

Zveme Vás proto ke sledování tohoto pořadu a načerpání podnětů z oboru stínění.

Ing. Štěpánka Lubinová, výkonná manažerka SVST

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 18