Aktuality

Aktuality

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE - VÝSLEDKY

Koncem ledna jsme vyhodnotili výsledky soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE.

Také minulý ročník této soutěže zaznamenal nárůst oproti předchozímu ročníku, a to nejen v počtu přihlášených staveb, ale také následně v počtu hlasujících. Potěšilo nás, že realizovaná stínicí technika byla hodně různorodá, od interiérového stínění až po složité kombinované fasádní stínění.

Pro 11 soutěžních staveb bylo možné hlasovat ve fotogalerii našeho webu, a to od 13. prosince 2019 do 13. ledna 2020.

Jak to tedy dopadlo?

1. místo: Netypické fixní a otočné lamely a venkovní žaluzie, obytný dům, Praha-Holešovice - přihlašovatel: ROLROLS s.r.o.

2. místo: Zastínění světlíku, Dům kultury, Zdounky - přihlašovatel: LUXURY CZ, s.r.o.

3. místo: Kompletní zastínění nové budovy mateřské školy, Nový Rychnov - přihlašovatel: SAMEŽALUZIE.CZ s.r.o.

Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěží a vítězům ještě jednou blahopřejeme! Všechny soutěžní stavby si i nadále můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ročník 2020

Ihned po oznámení výsledků jsme vyhlásili aktuální ročník soutěže: REALIZACE ROKU 2020 VE STÍNICÍ TECHNICE. Podmínky zůstávají nezměněny - viz níže předchozí ročník, mění se pouze termíny. Datum ukončení příjmu přihlášek staveb je 31. 10. 2020! Stavby je možno přihlašovat mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Hlasování bude probíhat na přelomu roku 2020 a 2021 a výsledky budou vyhlášeny opět na výstavě Infotherma, v lednu 2021. Těšíme se na nové soutěžní stavby!

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 - HLASOVÁNÍ ZAHÁJENO!

Přesně měsíc - od 13. prosince 2019 do 13. ledna 2020 můžete hlasovat pro některou ze staveb přihlášených do letošního ročníku soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE. 

11 zajímavých projektů Vám na různých typech budov ukáže rozmanitost a výkonnost stínicí techniky. Vyberte ty, které Vás nejvíce osloví a které budou jako vítězové zveřejněny 20. ledna 2020 při zahájení výstavy INFOTHERMA v Ostravě.

Věříme ale, že inspirativní jsou všechny přihlášené stavby, bez ohledu na jejich budoucí umístění.

Soutěžní stavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii a hlasovat pro ně můžete zde.

Těšíme se na Vaše hlasy!

SPST oslavil 10. VÝROČÍ SVÉHO VZNIKU

Praha, 28. listopadu 2019 - Na slavnostním večeru nazvaném NOC MISTRŮ oslavil Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) 10. výročí svého vzniku. V inspirativních prostorách Restaurantu AUREOLE členové svazu se svými hosty rekapitulovali výsledky dosavadních 10 let svého působení a nastínili vize do budoucích období. Hosty večera - mistry svého oboru - byli: Leoš Horák - vinařství Horák, držitel řady zlatých medailí v celosvětových soutěžích (jako např. Great American IWF, USA, Vinales Internationales Paris nebo Finger Lakes, USA), dále Pavol Jablonický - dvojnásobný mistr světa v kulturistice a první profesionální československý kulturista nebo Honza Weber - sedminásobný mistr světa ve footbagu.

JAK ŠEL ČAS

2009

Založení sdružení: 14. září 2009 se šest zakládajících členů: Building Plastics ČR s.r.o., SERVIS CLIMAX a.s., ISOTRA a.s., ŽALUZIE NEVA s.r.o., SOMFY, spol. s r.o. a LOMAX & Co s.r.o. rozhodlo vytvořit společenství, které mělo do budoucna hájit zájmy oboru stínicí techniky v České republice, být neutrálním partnerem pro komunikaci se státními orgány, školami atd., vzdělávat odbornou i laickou veřejnost a usilovat o seriózní vývoj tohoto oboru u nás. Jeho název tehdy byl Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí a bylo určeno právnickým osobám, které na českém trhu stínicí techniky působí jako výrobci. 

Číst dál

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlašuje čtvrtý ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Navazujeme tak na předchozí tři ročníky a rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v období od 1. 11. 2018 do 31. 10. 2019.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby (realizace) se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z  toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, minimálně 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2019.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. jejich popis, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SPST, na webu SPST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2019.

Odměna pro vítězné stavby

 • Vítěz obdrží dárkovou sadu vín.
 • Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v našem časopisu v rozsahu jedné strany.

Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na těchto webových stránkách. Doba on-line hlasování: listopad – prosinec 2019.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou oficiálně vyhlášeny na  výstavě Infotherma 2020 (leden 2020 v Ostravě) a poté i v našem časopisu Stínicí a vratová technika a zde na našich webových stránkách.

Věříme, že letos bude do soutěže přihlášeno ještě více zajímavých staveb než v předchozích ročnících, a že tak soutěž přinese spoustu další inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.