Aktuality

16. květen 2020 - DEN STÍNICÍ TECHNIKY

Víte, co je Evropský den Slunce a kdy se koná? Evropský den Slunce16. květen - se rozšiřuje každým rokem do více Evropských zemí, kde si lidé připomínají význam Slunce pro naši planetu. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naši planetu, díky němu žijeme. Samozřejmě hlavně v poslední době začíná rozmach s využitím sluneční energie, jakožto obnovitelného zdroje.

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) oslaví 16. května - letos již podesáté - Den stínicí techniky. Je to svátek všech žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol. Tímto českým svátkem jsme se tak připojili k Evropskému dni Slunce, protože Slunce a stínění přece patří neoddělitelně k sobě.

Někteří členové SPST se při té příležitosti rozhodli pro své zákazníky a partnery uspořádat různé aktivity ve svých regionech. A Vy si z nich nyní můžete vybrat:

Stavební veletrh Brno 2020

Ve dnech 26.-29. února 2020 náš svaz poskytoval poradenství v rámci Stavebního veletrhu Brno. O náš stánek byl velký zájem, což nás jednak těšilo, ale hlavně jsme tak měli možnost poradit spoustě návštěvníků ohledně výběru stínicí techniky pro jejich obydlí, poskytnout jim neutrální informace k oboru stínicí techniky, aby pak mohli jít „s větší odvahou“ do stánků samotných firem z oboru. Je ale nutné říci, že vystavovatelů z našeho oboru v Brně nebylo mnoho, a ti, kteří tam byli, se prezentovali hlavně aktuálním hitem – pergolami. Proto naše poradenské centrum v podstatě suplovalo expozice všeho ostatního stínění. Dotazy byly různé – od neutrálních základních informací až po konkrétní dotazy ke konkrétním projektům.

Je patrné, že si návštěvníci veletrhů zvykají na poradenská centra jako na nedílnou součást veletrhů a potěšitelné bylo i to, že jsme zájem tazatelů v některých chvílích ani nestíhali uspokojit a museli si na nás chvilku počkat 😊.

Veletržní trojlístek Stavební veletrh Brno, Mobitex a veletrh DSB - Dřevo a stavby letos navštívilo přibližně 25 tisíc návštěvníků. Poprvé se zde uskutečnil Festival architektury, součástí byla také učňovská Mistrovství České republiky v osmi řemeslných oborech i největší tuzemská soutěžní přehlídka studentského designu. Tří veletrhů se zúčastnilo 258 přímých vystavovatelů a 201 zastoupených firem na ploše přes 18.500 m2. Nabídka dalších více než 60 firem byla k dispozici v centru vzorových montovaných domů EDEN.

 

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE - VÝSLEDKY

Koncem ledna jsme vyhodnotili výsledky soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE.

Také minulý ročník této soutěže zaznamenal nárůst oproti předchozímu ročníku, a to nejen v počtu přihlášených staveb, ale také následně v počtu hlasujících. Potěšilo nás, že realizovaná stínicí technika byla hodně různorodá, od interiérového stínění až po složité kombinované fasádní stínění.

Pro 11 soutěžních staveb bylo možné hlasovat ve fotogalerii našeho webu, a to od 13. prosince 2019 do 13. ledna 2020.

Jak to tedy dopadlo?

1. místo: Netypické fixní a otočné lamely a venkovní žaluzie, obytný dům, Praha-Holešovice - přihlašovatel: ROLROLS s.r.o.

2. místo: Zastínění světlíku, Dům kultury, Zdounky - přihlašovatel: LUXURY CZ, s.r.o.

3. místo: Kompletní zastínění nové budovy mateřské školy, Nový Rychnov - přihlašovatel: SAMEŽALUZIE.CZ s.r.o.

Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěží a vítězům ještě jednou blahopřejeme! Všechny soutěžní stavby si i nadále můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ročník 2020

Ihned po oznámení výsledků jsme vyhlásili aktuální ročník soutěže: REALIZACE ROKU 2020 VE STÍNICÍ TECHNICE. Podmínky zůstávají nezměněny - viz níže předchozí ročník, mění se pouze termíny. Datum ukončení příjmu přihlášek staveb je 31. 10. 2020! Stavby je možno přihlašovat mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Hlasování bude probíhat na přelomu roku 2020 a 2021 a výsledky budou vyhlášeny opět na výstavě Infotherma, v lednu 2021. Těšíme se na nové soutěžní stavby!

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 - HLASOVÁNÍ ZAHÁJENO!

Přesně měsíc - od 13. prosince 2019 do 13. ledna 2020 můžete hlasovat pro některou ze staveb přihlášených do letošního ročníku soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE. 

11 zajímavých projektů Vám na různých typech budov ukáže rozmanitost a výkonnost stínicí techniky. Vyberte ty, které Vás nejvíce osloví a které budou jako vítězové zveřejněny 20. ledna 2020 při zahájení výstavy INFOTHERMA v Ostravě.

Věříme ale, že inspirativní jsou všechny přihlášené stavby, bez ohledu na jejich budoucí umístění.

Soutěžní stavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Těšíme se na Vaše hlasy!