Aktuality

Aktuality

ROK 2019 - ROK STÍNICÍ TECHNIKY

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (dříve Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí) v letošním roce oslaví 10 LET svého působení na trhu. Proto jsme se rozhodli rok 2019 vyhlásit ROKEM STÍNICÍ TECHNIKY.

Po celý tento rok budeme přinášet ještě více zajímavých informací a pořádat více aktivit zaměřených na stínicí techniku. Sledujte nás proto zde na webu i na našem facebooku, sledujte náš obor. V Roce stínicí techniky se toho bude dít hodně!

   

Soutěž REALIZACE ROKU 2018 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlásil další ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v roce 2018.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby/realizace se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, min. 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2018.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. informace k nim, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, bytový dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SVST, na webu SVST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků, minimálně: 2.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2018.


Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na tomto webu. Doba on-line hlasování: 12. 12. 2018 - 11. 01. 2019. Přihlášené stavby si můžete prohlédnout zde.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou vyhlášeny na výstavě INFOTHERMA lednu 2019 v Ostravě, v časopisu SVT (Stínicí a vratová technika) a zde na webových stránkách www.svst.cz.

Odměna pro vítězné stavby

Vítěz obdrží dárkovou sadu vín. Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu SVT v rozsahu jedné strany.

Věříme, že soutěž přinese řadu zajímavých informací a spoustu inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky.

 

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí se transformovalo ve Svaz podnikatelů ve stínicí technice

Po téměř devíti letech svého působení se členové Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) rozhodli pro důležitou změnu – zrovnoprávnění členství. K tomuto kroku došlo dne 31. 5. 2018, kdy na společné valné hromadě v Praze fúzovalo SVST se Svazem podnikatelů ve stínicí technice (SPST). S účinností od 1. 7. 2018 tak existuje pouze nový subjekt, který převzal všechna práva i povinnosti původního SVST.

Protože původní forma existence neumožňovala, aby se rovnoprávnými členy staly jak právnické, tak fyzické osoby, hledali jsme způsob, jak této změny dosáhnout. Ukázalo se totiž, že i menší firmy – nevýrobní a v řadě případů fyzické osoby – by se rády maximálně zapojily do činnosti sdružení a plnohodnotně o něm rozhodovaly.

Z tohoto důvodu byl dne 26. 4. 2018 v Brně založen Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST), jehož zakládajícími členy se tehdy stalo 13 firem, z toho 11 členů původního sdružení.

Na konci května 2018 se pak konaly valné hromady obou subjektů. Členové obou subjektů vyjádřili svou vůli fúzovat s tím, že následnickou organizací bude právě Svaz podnikatelů ve stínicí technice, který tak přebírá veškeré závazky původního sdružení. Aktuálně má svaz 33 členů.

Následně bylo zvoleno nové představenstvo svazu ve složení:

předseda představenstva: Ing. Ladislav Souček (HELLA stínící technika s.r.o.)

místopředseda představenstva: Ing. Erich Stavař (ISOTRA a.s.)

Členové představenstva:

Ondřej Behún (MARON CZ s.r.o.)

Radek Havelka (Building Plastics ČR, s.r.o.)

Jaroslav Hladílek (Becker - motory s.r.o.)

Ing. Pavel Hostačný (HOPA PLZEŇ, s.r.o.)

Leoš Paclík (SAMEZALUZIE.CZ s.r.o.)

V minulosti měli tzv. přidružení členové dvě základní omezení: nemohli být nominováni a voleni do představenstva a neměli také hlasovací právo na valných hromadách. Současná forma tyto dvě nevýhody odstranila. Při následné volbě představenstva tak mohli být nově zvoleni také dva zástupci bývalých přidružených členů. Věříme, že tak bude možné do budoucna v činnosti svazu lépe zohlednit potřeby, ale také znalosti a zkušenosti menších montážních a obchodních firem z oboru.

Těšíme se na další spolupráci ve prospěch našeho oboru.

Ing. Štěpánka Lubinová

Výkonná manažerka SPST

Den stínicí techniky 2018 - 16. května 2018

Již 8. rok letos Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) pořádá Den stínicí techniky. Také tentokrát se k němu řada členů sdružení připojí aktivitami ve svých provozovnách, showroomech, na webech apod. Zde se můžete podívat, co je připraveno právě ve Vašem regionu.

 • Dne 16. 5. budeme mít Den otevřených dveří v našem showroomu v Praze, s prodlouženou otevírací dobou do 22.00 hodin.
  AL-PERGOLY s.r.o., Praha, www.al-pergoly.cz
 • Na Den stínicí techniky – 16. 5. – pořádáme Den otevřených dveří v showroomu v Praze - pro koncové zákazníky i naše obchodní partnery.
  BECKER - motory s.r.o., Praha, www.becker-motory.cz
 • Dne 16. května 2018 poskytneme dodatečnou slevu na zakázky uzavřené v tento den ve výši 15 % a máme připravenou ukázku ručního zpracování dřevěných žaluzií u nás ve výrobě v Třinci.
  HELIOTECH, s.r.o., Třinec, www.heliotech.cz
 • Na Den stínicí techniky – 16. 5. 2018 - poskytneme při uzavření objednávky slevu 15 % na jakýkoli sortiment. Slevu není možné sčítat s jinou poskytnutou slevou.
  HOPA PLZEŇ s.r.o., Plzeň, www.ho-pa.cz
 • Společnost ISOTRA připravuje na 16. květen Den otevřených dveří s odbornou exkurzí pro studenty středních škol s technickým a stavebním zaměřením. Studenti a pedagogové budou mít možnost prohlédnout si prostory výroby interiérové a exteriérové stínicí techniky, nástrojárny, která disponuje vyspělými obráběcími technologiemi, či lisovny plastových komponentů. Exkurze bude probíhat za plného provozu a studenti tak získají reálnou představu o fungování společnosti.
  O těchto aktivitách budeme informovat prostřednictvím webových stránek a Facebooku.
  ISOTRA a.s., Opava, www.isotra.cz
 • V toto datum bude ve všech showrooms napříč celou Českou republikou a Slovenskem zajištěn Den otevřených dveří LOMAX pro zákazníky, projektanty či architekty.
  Naši potenciální zákazníci budou o této akci informováni upoutávkou na našich webových stránkách, v blogu a dalšími komunikačními kanály, např. na sociálních sítích - na našem Facebook profilu, Twitteru či na Google+. Oficiální tiskovou zprávou oslovíme redakce časopisů, novin a serverů. Prostřednictvím Direct Mail akce budeme informovat všechny naše zákazníky o Dni stínicí techniky a také o našich novinkách ve venkovním zastínění.
  LOMAX & Co s.r.o., Bořetice, www.lomax.cz
 • Den otevřených dveří dne 16. 5. 2018 od 8.00 do 12.00 hod.
  Co mohou zákazníci vidět a získat v případě návštěvy našeho showroomu:
  1. Zákazníci mohou vidět v showroomu zbrusu nové vzorky a makety venkovních žaluzií, předokenních rolet, popř. venkovního fasádního stínění. Současně byl showroom doplněn o další typy garážových vrat. Nedílnou součástí je napojení všech výrobků vybavených pohony IO na inteligentní systémy řízení domu.
  2. Zákazníci mají možnost využít několika atraktivních akcí probíhajících do 31. 5. 2018, zaměřených na slevy v oblasti žaluzií, rolet, screenů, markýz a pergol (viz internetové stránky).
  PAKL družstvo, Olomouc, www.pakl.cz
 • Na Den stínicí techniky jsme připravili akci „montáž zdarma na všechny na všechny stínicí produkty závazně objednané v tento den“.
  STUDIO H+H s.r.o., Karlovy Vary, www.studiohh.cz
 • Na Den stínicí techniky - 16. 5. 2018 - plánujeme v naší provozovně v Praze 4 prodlouženou otevírací dobu: do 18.00 hodin.
  Sodoma Perfecta, Olomouc, www.perfecta.cz
 • Na Den stínicí techniky připravujeme:
  1. Den otevřených dveří s prodlouženou otevírací dobou do 18.00 hodin, 
  2. speciální slevu 10 % na závazné objednávky uzavřené v tento den, 
  3. exkurze pro školy (čas po předchozí domluvě, skupiny max. po 10 studentech).
  UMBRATEC s.r.o., Kladno, www.umbratec.cz

grilovací sadaSdružení výrobců stínicí techniky pořádá při příležitosti Dne stínicí techniky soutěž GRILL PARTY. Jde o soutěž fotografií s tématikou grilování pod nějakým stínicím prvkem.
Zašlete nám fotografii (nebo fotografie) toho, jak grilujete pod některým z prvků stínicí techniky - např. pod markýzou, pergolou atd. Důležité je, aby na fotografii byl stínicí prvek dobře vidět. Fotografie mohou být i z předchozích let. Do slosování budou zařazeny všechny fotografie v dostatečné kvalitě (alespoň 300 dpi), které budou doručeny na náš mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději právě do Dne stínicí techniky - tedy 16. 5. 2018. Z doručených fotografií členové SVST vyberou na valné hromadě, která se bude konat 31. 5. 2018, vítěze, který od náš obdrží 10dílnou grilovací soupravu.

K letošnímu Dni stínicí techniky se navíc připojí rekordní počet našich členů, kteří poskytnou dar v podobě markýzy pro Domov pro osoby se zdravotním postižením, Jáchymov - Mariánská. Na tomto daru v celkové hodnotě 45.000 Kč se podílejí firmy:

AL-PERGOLY s.r.o.
ALMMA s.r.o.
ALUKON KG
ALURA spol. s r.o.
Becker - motory s.r.o.
Gerhard Geiger GmbH & Co. KG
Hella stínící technika s.r.o.
HOPA PLZEŇ, s.r.o.
ISOTRA a.s.
Klausová s.r.o.
LOMAX & Co s.r.o.
Sodoma Perfecta s.r.o.
STUDIO H+H s.r.o.
SUN SYSTEM s.r.o.
ZEBR s.r.o.

Všem dárcům upřímně děkujeme a věříme, že nová markýza bude obyvatelům Domova dobře sloužit!