Aktuality

Aktuality

Jednání odborného týmu SVST - leden 2018

Dne 17. ledna 2018 se ve Velké Bíteši bude konat pravidelné jednání Odborného týmu SVST.

Na programu tohoto jednání budou nové úkoly, které vyplynuly z nedávné valné hromady sdružení, a které vyplývají z dokončených odborných projektů. Naší snahou nyní bude tyto výsledky legislativně podchytit, aby s nimi mohla lépe pracovat odborná veřejnost - architekti, projektanti, soudní znalci, ale i výrobci a montážní firmy.

Jednání se tentokrát zúčastní také zástupce VÚPS (Výzkumného ústavu pozemních staveb) - Ing. Lubomír Keim. 

O odborných projektech našeho sdružení se můžete průběžně informovat na našem webu, v sekci Pro odborníky.

Ráda bych tímto poděkovala Odbornému týmu SVST za jeho systematickou a hlavně náročnou práci ve prospěch našeho oboru!

Ing. Štěpánka Lubinová, výkonná manažerka SVST

REALIZACE ROKU 2017 VE STÍNICÍ TECHNICE - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Výsledky 2. kola soutěže REALIZACE ROKU VE STÍNICÍ TECHNICE budou vyhlášeny v rámci zahájení jubilejního 25. ročníku mezinárodní výstavy INFOTHERMA 2018, a to 22. ledna 2018 v Ostravě.

Ještě do 31. prosince 2017 tedy můžete svým hlasem podpořit některou z přihlášených staveb, které si můžete prohlédnout zde. Z každé stavby se pak dostanete do hlasovacího formuláře.

Ve fotogalerii si také můžete prohlédnout stavby, které soutěžily v loňském roce. Věříme, že Vám tak soutěž bude postupně přinášet zajímavou inspiraci pro využívání stínicích prvků.

Valná hromada SVST - listopad 2017

Dne 15. listopadu 2017 se v hotelu Maximus Resort v Brně konala podzimní valná hromada SVST.

Přítomní účastníci se v první části valné hromady zabývali dosavadní činností sdružení v roce 2017 a následně odsouhlasili plán činnosti a rozpočtu na rok 2018. Poté se věnovali důkladné diskusi o připravovaných změnách v chodu sdružení, vyplývajících z potřeb členů, a také připravovaným projektům v odborné činnosti či programu sdružení na blížícím se mezinárodním veletrhu stínicí techniky - R+T 2018 ve Stuttgartu. Důležitým tématem byla také strategie spolupráce se školami se stavebním zaměřením. 

Vzhledem k tomu, že opět po dvou letech končilo funkční období stávajícího představenstva, bylo v závěru valné hromady zvoleno představenstvo nové, v tomto složení:

Havel Roman (Servis Climax)

Havelka Radek (Building Plastics)

Hladílek Jaroslav (Becker motory)

Kubík Miroslav (Lomax)

Pelz Radek (Alaris)

Souček Ladislav (Hella)

Stavař Erich (Isotra)

Přátelská a konstruktivní atmosféra celého jednání byla podpořena pobytem v relaxační a welness zóně hotelu Maximus Resort a poté i večerním posezením s turnajem v bowlingu. Fotografie z valné hromady je možno zhlédnout také ve fotogalerii.

Ceníme si úsilí, které naši členové věnují činnosti ve sdružení a tím i rozvoji celého oboru, a jsme proto rádi, že jim můžeme mj. i prostřednictvím valných hromad poskytnout odměnu za jejich práci a také příležitost k neformálnímu navazování a prohlubování vzájemných obchodních vztahů. 

Za tuto úžasnou spolupráci jim tímto srdečně děkuji!

Ing. Štěpánka Lubinová, výkonná manažerka SVST

Veletrh R+T 2018

Objevte světové trendy z oblasti stínicí techniky, vrat a bran!

Ochrana proti slunci

Díky novým materiálům a technologiím se stínicí technika prosazuje nejen při ochraně proti slunečnmu záření a vysokým teplotám. Chrání před nežádoucím světlem a tepelnými ztrátami a současně je inspirována skvělým designem. Největší výběr těchto výrobků naleznete od 27. února do 3. března 2018 na veletrhu R+T v německém Stuttgartu. Jako návštěvník se dozvíte vše, co potřebujete vědět o technologiích, trendech a produktech. Zažijete průkopnické inovace naživo, vyměňujete si informace s nejdůležitějšími odborníky a vytváříte cenné kontakty v deseti výstavních halách na výstavní ploše o rozloze 120.000 m2.

R+T přehledně

Témata a seznam vystavovatelů, otevírací doba a ceny, příjezd i ubytování - to vše a mnohem více naleznete v kompaktní podobě zde.

Na co se můžete těšit: inspiraci můžete načerpat mj. na videu, které zhlédnete zde.

Mezinárodní B2B mítingy

R+T 2018 přivádí do Stuttgartu osoby s rozhodovací pravomocí z celého světa. Využijte příležitosti a jako účastník kooperační burzy v oblasti výzkumu a vývoje navažte zajímavé kontakty s budoucími partnery, zákazníky nebo dodavateli. Účast na kooperační burze je bezplatná a bližší informace neleznete zde.

Příjezd

Výstaviště Messe Stuttgart je napojeno na mezinárodní dopravní síť a je snadno přístupné autem, vlakem nebo letadlem. Letiště a vlakové nádraží jsou v pěší vzdálenosti od výstaviště. Podrobně tyto informace naleznete v němčině zde a v angličtině zde.