Aktuality

Aktuality

Soutěž REALIZACE ROKU 2016 VE STÍNICÍ TECHNICE

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) se rozhodlo vyhlásit první ročník soutěže staveb, v nichž bude hlavní roli hrát stínicí technika. Zatímco v soutěžích, které jsme vyhlašovali doposud, nám stačily fotografie zajímavé realizace stínění, současná soutěž jde dále – máme zájem o bližší popis řešení, na kterém se stínicí technika podílí.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v letech 2015 a v části roku 2016 (to pouze v tomto prvním ročníku, následně půjde o stavby z předchozího kalendářního roku).
 • Princip soutěže: přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby/realizace se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněný popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 16. května – 30. listopadu 2016.
 • Doba on-line hlasování: prosinec 2016.
 • Vyhlášení výsledků soutěže: únor 2017.
Požadavky na zasílané snímky
Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. informace k nim, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např.: specifického provedení stínicí techniky, montáže atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SVST,
  • maximální rozsah: 8.000 znaků,
 • Snímky budou zaslány elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 30. 11. 2016.
 • Maximální počet snímků: 6, z toho min. 2 snímky celé stavby, min. 2 snímky stínění, minimálně 1 snímek na výšku.

Hlasování
Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou, a to ve dvou kategoriích: hlasování laické veřejnosti a hlasování odborné veřejnosti. Přihlášené stavby si můžete prohlédnout zde a hlasovat můžete zde.

Vyhlášení výsledků soutěže
Výsledky budou vyhlášeny v RTS Magazínu a na webových stránkách www.svst.cz v únoru 2017.

Odměna pro vítězné stavby
V každé z obou kategorií budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v RTS Magazínu v rozsahu jedné až dvou stran.

Věříme, že soutěž přinese řadu zajímavých informací a spoustu inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. 

realizace roku 2016

Soutěž fotografií stínicí techniky a vrat

V RTS Magazínu 2/2015 jsme vyhlásili soutěž fotografií zajímavých realizací jak z oboru stínění, tak vratové techniky. Také tentokrát na naši výzvu zareagovaly nejen členské firmy Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST), a to nejen z České republiky, ale také ze Slovenska.

Do soutěže bylo zařazeno celkem 57 fotografií, a to všechny z kategorie stínicí techniky. V kategorii vrat jsme obdrželi pouze jednu fotografii, proto jsme se rozhodli tuto kategorii tentokrát nehodnotit. Doufáme však, že se v budoucnu budeme moci těšit i na zajímavé realizace od výrobců vrat.

O pořadí letošních vítězných snímků následně rozhodla redakční rada RTS Magazínu, a to s následujícím výsledkem.

 1. místo – snímek Rodinný dům, Vranov n/T, SR, zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.
 2. místo – snímek Penzion, Ropice, ČR, zdroj: Jiří Černohorský
 3. místo – snímek Mezonetový byt, Praha, ČR, zdroj: SAMEZALUZIE.CZ s.r.o.

První místo bylo následně odměněno dárkovým poukazem Holiday plus na třídenní pobyt (2 noci) pro 2 osoby dle vlastního výběru. Současně touto cestou děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme těm, kteří se dostali do užšího výběru.

Opět můžeme díky obdrženým snímkům konstatovat, že v oboru stínicích prvků je možno setkat se s velmi zajímavými způsoby jejich realizace a jsme rádi, že se s Vámi o ně můžeme podělit a případně Vás jimi také inspirovat. Pokud i Vy máte k dispozici podobně zdařilé snímky, budeme rádi, když se s námi o ně v budoucnu podělíte.

Štěpánka Lubinová, šéfredaktorka RTS Magazínu

OVSK 2015

OVSK - již 10. ročník!

Již za pár dnů se opět setkají odborníci především z řad projektantů, investorů a výrobců otvorových výplní na dalším, tentokrát již 10. ročníku konference Otvorové výplně stavebních konstrukcí - OVSK.

V letošním roce se bude konference, která se koná ve dnech 13.-14. října 2015 v hotelu Tereziánský dvůr v Hradci Králové, zabývat nejen novými výrobky a trendy otvorových výplní, ale zaměří se především na stávající otvorové výplně, sanaci a celkovou údržbu.

Hlavním tématem bude problematika zabudování otvorových výplní, kde bude zdůrazněno, že i skvělý výrobek nebude plnit svou funkci, pokud je špatně zabudován. V průběhu konference bude rovněž předvedena správná montáž oken formou praktické ukázky dle současných trendů, norem a technických postupů.

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí je již tradičně partnerem konference OVSK.

Více informací o konferenci naleznete na: http://www.stavokonzult.cz/.