Aktuality

Aktuality

Finanční podpora vystavovatelům na R+T 2018

Přední světový veletrh stínicí techniky, dveří a vrat R+T se bude konat již po padesáté první na výstavišti Messe Stuttgart ve dnech 27. 2. – 3. 3. 2018. S ohledem na současné trendy R+T poskytuje odpovědi na otázky energetické účinnosti v budovách, představuje možnosti udržitelného rozvoje prvků architektury, podporuje komunikaci mezi všemi zastoupenými odvětvími průmyslu a poskytuje příležitost k hlubší výměně znalostí se zástupci stavebnictví a jeho profesními sdruženími.

Díhttp://gh663100.eshley.hostime.cz/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=235#ky aktivitě SDRUŽENÍ VÝROBCŮ STÍNICÍ TECHNIKY A JEJÍCH ČÁSTÍ (SVST) byl veletrh R+T 2018 byl zařazen do projektu NOVUMM, který poskytuje finanční podporu na vybraných specializovaných veletrzích a výstavách v zahraničí. Pro vystavovatele přináší podpora výhodné podmínky účasti a doprovodných asistenčních služeb.
Bližší informace o dotační výzvě naleznete zde a přihlášku na veletrh v rámci projektu NOVUMM zde.

Konference OKNA A STÍNICÍ TECHNIKA - CONECO 2017

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se v rámci veletrhu CONECO 2017 v Bratislavě koná 1. ročník konference OKNA A STÍNICÍ TECHNIKA - mezinárodní konference o vlivu stínicí techniky na vlastnosti okenních konstrukcí. Konferenci společně pořádají Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí a SLOVENERGOokno a proběhne v konferenční místnosti haly B. Začátek je v 10.00 hodin, prezence od 9.30 h. Od 14.00 hodin je připraveno občerstvení s možností diskuse a další výměnou informací a zkušeností.

Program konference:

  • Prof. Ing. Jozef Hraška, PhD. (Stavebná fakulta STU v Bratislave) - Denné osvetlenie budov a tieniaca technika
  • Doc. Ing. Šárka Šilarová, CSc. (Stavební fakulta ČVUT Praha) - Příklady zabudování stínicí techniky do zateplovacích systémů
  • Prof. Ing. Ivan Chmúrny, PhD. (Stavebná fakulta STU v Bratislave) - Vplyv prostriedkov slnečnej ochrany okna na tepelnotechnické a optické vlastnosti zasklení
  • Ondřej Behún (člen SVST, MARON CZ s.r.o.) - Výběr vhodného stínění a příprava správné dokumentace pro úspěšnou aplikaci
  • Ing. Peter Snopko (AB TEAM, s.r.o., Ladomerská Vieska) - Výplňové konštrukcie, tienenie a tepelné mosty
  • Ing. Petr Sedláček (Odborný tým SVST, ISOTRA a.s.) - Odborné projekty Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí: Sálavé vlastnosti materiálů pro stínění, Účinnost stínicích prvků a Normové výpočty stínicího součinitele Fc
  • Ing. Miroslav Piteľ (VELUX, s.r.o.) - Faktory ovplyvňujúce tepelný komfort podkrovných miestností
  • Ing. Tomáš Veselý (Odborný tým SVST, Somfy spol. s r.o.) - Stínicí technika a její vliv na energetickou náročnost budov

Další informace naleznete také v přiložené pozvánce. Zájemci se mohou přihlásit na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to zasláním následujících informací: jména a příjmení účastníků, jejich mailové adresy, čísla jejich mobilního telefonu, názvu a IČ firmy, ze které jsou. Přihlášený účastník konference obdrží bezplatnou vstupenku na veletrh CONECO 2017.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Ing. Štěpánka Lubinová, Výkonná manažerka SVST

Soutěž REALIZACE ROKU 2016 VE STÍNICÍ TECHNICE - VÝSLEDKY

V květnu loňského roku se Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) rozhodlo v časopisu Stínicí a vratová technika vyhlásit první ročník soutěže staveb, v nichž je podstatným nebo zajímavým způsobem použita stínicí technika. Soutěžní snímky mohly být zasílány do konce listopadu 2016 a následně probíhalo veřejné hlasování zde na našich webových stránkách sdružení, a to ve dvou kategoriích: hlasování laické veřejnosti a hlasování odborné veřejnosti.

Podmínky soutěže byly uveřejněny ve 2. čísle loňského ročníku našeho odborného časopisu (v roce 2016 ještě pod názvem RTS Magazín) a nyní Vám přinášíme její výsledky.

Podmínky pro zařazení do prvního ročníku soutěže splnilo 5 staveb, přičemž další 3 nemohly být zařazeny, neboť byly přihlášeny pozdě, případně k nim nebyly doručeny kompletní podklady. Do hlasování se následně zapojilo celkem 86 hlasujících, z toho 34 v odborné sekci a 52 v sekci laické (několik hlasů nemohlo být do hlasování zařazeno, neboť byly doručeny po termínu uzávěrky).

Vítězné stavby 1. ročníku soutěže REALIZACE ROKU 2016 VE STÍNICÍ TECHNICE:

1. místo: Rodinný dom, Partizánske, Slovensko – dodavatel: Žalúzie Cibula spol. s r.o.

2. místo: Porodnice, Libreville, Gabon – dodavatel: PELZ CZ s.r.o.

3. místo: Rodinný dům, Průhonice u Prahy, Česká republika – dodavatel: PROKLIMA stínící technika, s.r.o., přihlašovatel: SERVIS CLIMAX a.s.

 

Hodnocení laické a odborné veřejnosti bylo velmi podobné, rozdíl v umístění na třetím místě mezi oběma kategoriemi činil jediný hlas. Zde jsou výsledky obou kategorií.

Hodnocení odborné veřejnosti bylo totožné s celkovým umístěním:

1. místo: Rodinný dom, Partizánske, Slovensko – dodavatel: Žalúzie Cibula spol. s r.o.,

2. místo: Porodnice, Libreville, Gabon – dodavatel: PELZ CZ s.r.o.,

3. místo: Rodinný dům, Průhonice u Prahy, Česká republika – dodavatel: PROKLIMA stínící technika, s.r.o., přihlašovatel: SERVIS CLIMAX a.s.

 

Hodnocení laické veřejnosti – zde bylo odlišné hodnocení pouze na třetím místě:

1. místo: Rodinný dom, Partizánske, Slovensko – dodavatel: Žalúzie Cibula spol. s r.o.,

2. místo: Porodnice, Libreville, Gabon – dodavatel: PELZ CZ s.r.o.,

3. místo: Rodinný dům, Kersko, Česká republika – dodavatel: SAMEZALUZIE.CZ s.r.o.

Dovolte nám na tomto místě pogratulovat a poděkovat nejen vítězným stavbám, ale všem, kdo měli odvahu a chuť pustit se do tohoto zcela nového projektu, a dokonce i těm, jejichž stavby do hodnocení zařazeny být nemohly. Příště se nám určitě společnými silami podaří včas vyřešit případné nedostatky při přihlášení a budeme Vám moci nabídnout ještě více zajímavých staveb.

Již nyní se začínáme připravovat na druhý ročník, který vyhlásíme v květnovém čísle časopisu Stínicí a vratová technika. Věříme, že letos bude do soutěže přihlášeno více zajímavých staveb a do hlasování se zapojí mnohem širší veřejnost, a že tak soutěž přinese spoustu další inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.

 

realizace roku 2016