Aktuality

Aktuality

Soutěž REALIZACE ROKU 2020 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlašuje pátý ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Navazujeme tak na předchozí čtyři ročníky a rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v období od 1. 11. 2019 do 31. 10. 2020.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby (realizace) se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z  toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, minimálně 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2020.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. jejich popis, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SPST, na webu SPST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2020.

Odměna pro vítězné stavby

 • Vítěz obdrží dárkovou sadu vín.
 • Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu Stínicí a vratová technika v rozsahu jedné strany.

Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na těchto webových stránkách. Doba on-line hlasování: prosinec 2020 - leden 2021.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou oficiálně vyhlášeny na  výstavě Infotherma 2021 (leden 2021 v Ostravě) a poté i v našem časopisu Stínicí a vratová technika a zde na našich webových stránkách.

Věříme, že letos bude do soutěže přihlášeno ještě více zajímavých staveb než v předchozích ročnících, a že tak soutěž přinese spoustu další inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.

16. květen 2020 - DEN STÍNICÍ TECHNIKY

Víte, co je Evropský den Slunce a kdy se koná? Evropský den Slunce16. květen - se rozšiřuje každým rokem do více Evropských zemí, kde si lidé připomínají význam Slunce pro naši planetu. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naši planetu, díky němu žijeme. Samozřejmě hlavně v poslední době začíná rozmach s využitím sluneční energie, jakožto obnovitelného zdroje.

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) oslaví 16. května - letos již podesáté - Den stínicí techniky. Je to svátek všech žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol. Tímto českým svátkem jsme se tak připojili k Evropskému dni Slunce, protože Slunce a stínění přece patří neoddělitelně k sobě.

Někteří členové SPST se při té příležitosti rozhodli pro své zákazníky a partnery uspořádat různé aktivity ve svých regionech. A Vy si z nich nyní můžete vybrat:

Stavební veletrh Brno 2020

Ve dnech 26.-29. února 2020 náš svaz poskytoval poradenství v rámci Stavebního veletrhu Brno. O náš stánek byl velký zájem, což nás jednak těšilo, ale hlavně jsme tak měli možnost poradit spoustě návštěvníků ohledně výběru stínicí techniky pro jejich obydlí, poskytnout jim neutrální informace k oboru stínicí techniky, aby pak mohli jít „s větší odvahou“ do stánků samotných firem z oboru. Je ale nutné říci, že vystavovatelů z našeho oboru v Brně nebylo mnoho, a ti, kteří tam byli, se prezentovali hlavně aktuálním hitem – pergolami. Proto naše poradenské centrum v podstatě suplovalo expozice všeho ostatního stínění. Dotazy byly různé – od neutrálních základních informací až po konkrétní dotazy ke konkrétním projektům.

Je patrné, že si návštěvníci veletrhů zvykají na poradenská centra jako na nedílnou součást veletrhů a potěšitelné bylo i to, že jsme zájem tazatelů v některých chvílích ani nestíhali uspokojit a museli si na nás chvilku počkat 😊.

Veletržní trojlístek Stavební veletrh Brno, Mobitex a veletrh DSB - Dřevo a stavby letos navštívilo přibližně 25 tisíc návštěvníků. Poprvé se zde uskutečnil Festival architektury, součástí byla také učňovská Mistrovství České republiky v osmi řemeslných oborech i největší tuzemská soutěžní přehlídka studentského designu. Tří veletrhů se zúčastnilo 258 přímých vystavovatelů a 201 zastoupených firem na ploše přes 18.500 m2. Nabídka dalších více než 60 firem byla k dispozici v centru vzorových montovaných domů EDEN.

 

Soutěž REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE - VÝSLEDKY

Koncem ledna jsme vyhodnotili výsledky soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE.

Také minulý ročník této soutěže zaznamenal nárůst oproti předchozímu ročníku, a to nejen v počtu přihlášených staveb, ale také následně v počtu hlasujících. Potěšilo nás, že realizovaná stínicí technika byla hodně různorodá, od interiérového stínění až po složité kombinované fasádní stínění.

Pro 11 soutěžních staveb bylo možné hlasovat ve fotogalerii našeho webu, a to od 13. prosince 2019 do 13. ledna 2020.

Jak to tedy dopadlo?

1. místo: Netypické fixní a otočné lamely a venkovní žaluzie, obytný dům, Praha-Holešovice - přihlašovatel: ROLROLS s.r.o.

2. místo: Zastínění světlíku, Dům kultury, Zdounky - přihlašovatel: LUXURY CZ, s.r.o.

3. místo: Kompletní zastínění nové budovy mateřské školy, Nový Rychnov - přihlašovatel: SAMEŽALUZIE.CZ s.r.o.

Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěží a vítězům ještě jednou blahopřejeme! Všechny soutěžní stavby si i nadále můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ročník 2020

Ihned po oznámení výsledků jsme vyhlásili aktuální ročník soutěže: REALIZACE ROKU 2020 VE STÍNICÍ TECHNICE. Podmínky zůstávají nezměněny - viz níže předchozí ročník, mění se pouze termíny. Datum ukončení příjmu přihlášek staveb je 31. 10. 2020! Stavby je možno přihlašovat mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Hlasování bude probíhat na přelomu roku 2020 a 2021 a výsledky budou vyhlášeny opět na výstavě Infotherma, v lednu 2021. Těšíme se na nové soutěžní stavby!