Aktuality

Aktuality

Soutěž REALIZACE ROKU 2017 VE STÍNICÍ TECHNICE

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) vyhlásilo druhý ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Navazujeme tak na úvodní loňský ročník a rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky  či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v roce 2017.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby/realizace se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, min. 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2017.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. informace k nim, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, bytový dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SVST, na webu SVST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah text: 4.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2017.

Hlasování
Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou, a to ve dvou kategoriích: hlasování laické veřejnosti a hlasování odborné veřejnosti. Přihlášené stavby si můžete prohlédnout zde a hlasovat můžete zde. Doba on-line hlasování: 15. 11. - 31. 12. 2017.

Vyhlášení výsledků soutěže
Výsledky budou vyhlášeny na výstavě INFOTHERMA lednu v Ostravě, v časopisu SVT (Stínicí a vratová technika) a zde na webových stránkách www.svst.cz.

Odměna pro vítězné stavby
Vítěz obdrží dárkovou sadu vín. Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu SVT v rozsahu jedné strany.

Věříme, že soutěž přinese řadu zajímavých informací a spoustu inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky.

soutez realizace roku 2017 

Jednání představenstva SVST - červen 2017

Dne 14. června 2017 se ve Velké Bíteši konalo pravidelné jednání představenstva SVST.

Tentokrát se představenstvo věnovalo především výstupům z nedávné valné hromady - názorům členů na to, jakým směrem by měly být orientovány další aktivity sdružení a jakým cílovým skupinám by se sdružení mělo věnovat.

Příští jednání představenstva je stanoveno na začátek září 2017.

Valná hromada SVST - květen 2017

Dne 17. května 2017 se v hotelu Farma ve Služátkách konala jarní valná hromada SVST.

Přítomní účastníci v první části valné hromady odsouhlasili hospodářský výsledek za rok 2016 a následně se věnovali informacím o dosavadním průběhu činnosti sdružení v letošním roce. Významnou součástí valné hromady byl i tentokrát workshop, v rámci kterého členové prezentovali své názory na to, čemu by se mělo sdružení věnovat v následujících obdobích a na které cílové skupiny by se přitom mělo zaměřit.

Přátelská a konstruktivní atmosféra celého jednání byla podpořena příjemným prostředím hotelu Farma i jeho okolí, výbornou kuchyní a nádherným počasím, které zpříjemnilo večerní posezení na terase.

Opět se tak ukázalo, že i když se ve sdružení setkávají v podstatě konkurenční firmy, jsou schopny odvádět velký kus práce pro celý náš obor.

SVST členem Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Dne 8. prosince 2009 bylo Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí přijato za člena Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Věříme, že díky tomuto členství a vzájemné spolupráci budeme moci lépe prosazovat zájmy našich členů.