Aktuality

Aktuality

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí se transformovalo ve Svaz podnikatelů ve stínicí technice

Po téměř devíti letech svého působení se členové Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) rozhodli pro důležitou změnu – zrovnoprávnění členství. K tomuto kroku došlo dne 31. 5. 2018, kdy na společné valné hromadě v Praze fúzovalo SVST se Svazem podnikatelů ve stínicí technice (SPST). S účinností od 1. 7. 2018 tak existuje pouze nový subjekt, který převzal všechna práva i povinnosti původního SVST.

Protože původní forma existence neumožňovala, aby se rovnoprávnými členy staly jak právnické, tak fyzické osoby, hledali jsme způsob, jak této změny dosáhnout. Ukázalo se totiž, že i menší firmy – nevýrobní a v řadě případů fyzické osoby – by se rády maximálně zapojily do činnosti sdružení a plnohodnotně o něm rozhodovaly.

Z tohoto důvodu byl dne 26. 4. 2018 v Brně založen Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST), jehož zakládajícími členy se tehdy stalo 13 firem, z toho 11 členů původního sdružení.

Na konci května 2018 se pak konaly valné hromady obou subjektů. Členové obou subjektů vyjádřili svou vůli fúzovat s tím, že následnickou organizací bude právě Svaz podnikatelů ve stínicí technice, který tak přebírá veškeré závazky původního sdružení. Aktuálně má svaz 33 členů.

Následně bylo zvoleno nové představenstvo svazu ve složení:

předseda představenstva: Ing. Ladislav Souček (HELLA stínící technika s.r.o.)

místopředseda představenstva: Ing. Erich Stavař (ISOTRA a.s.)

Členové představenstva:

Ondřej Behún (MARON CZ s.r.o.)

Radek Havelka (Building Plastics ČR, s.r.o.)

Jaroslav Hladílek (Becker - motory s.r.o.)

Ing. Pavel Hostačný (HOPA PLZEŇ, s.r.o.)

Leoš Paclík (SAMEZALUZIE.CZ s.r.o.)

V minulosti měli tzv. přidružení členové dvě základní omezení: nemohli být nominováni a voleni do představenstva a neměli také hlasovací právo na valných hromadách. Současná forma tyto dvě nevýhody odstranila. Při následné volbě představenstva tak mohli být nově zvoleni také dva zástupci bývalých přidružených členů. Věříme, že tak bude možné do budoucna v činnosti svazu lépe zohlednit potřeby, ale také znalosti a zkušenosti menších montážních a obchodních firem z oboru.

Těšíme se na další spolupráci ve prospěch našeho oboru.

Ing. Štěpánka Lubinová

Výkonná manažerka SPST

Soutěž REALIZACE ROKU 2018 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlásil další ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v roce 2018.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby/realizace se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, min. 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2018.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. informace k nim, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, bytový dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SVST, na webu SVST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků, minimálně: 2.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2018.


Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na tomto webu. Doba on-line hlasování: 12. 12. 2018 - 11. 01. 2019. Přihlášené stavby si můžete prohlédnout zde.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou vyhlášeny na výstavě INFOTHERMA lednu 2019 v Ostravě, v časopisu SVT (Stínicí a vratová technika) a zde na webových stránkách www.svst.cz.

Odměna pro vítězné stavby

Vítěz obdrží dárkovou sadu vín. Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu SVT v rozsahu jedné strany.

Věříme, že soutěž přinese řadu zajímavých informací a spoustu inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky.

 

Jednání představenstva SVST - červen 2017

Dne 14. června 2017 se ve Velké Bíteši konalo pravidelné jednání představenstva SVST.

Tentokrát se představenstvo věnovalo především výstupům z nedávné valné hromady - názorům členů na to, jakým směrem by měly být orientovány další aktivity sdružení a jakým cílovým skupinám by se sdružení mělo věnovat.

Příští jednání představenstva je stanoveno na začátek září 2017.

SVST členem Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Dne 8. prosince 2009 bylo Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí přijato za člena Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Věříme, že díky tomuto členství a vzájemné spolupráci budeme moci lépe prosazovat zájmy našich členů.