Aktuality

Aktuality

Konference STÍNICÍ TECHNIKA - OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ VNITŘNÍHO KLIMATU BUDOV

Svaz podnikatelů ve stínicí technice pořádá 25. září 2020 další ročník konference o stínicí technice, tentokrát pod titulem STÍNICÍ TECHNIKA - OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ VNITŘNÍHO KLIMATU BUDOV.

Čas:  10.30 - 14.30 hodin

Místo: on-line

Odborný garant: Doc. Ing. Šárka Šilarová, CSc. (ČVUT FS)

Odborná záštita:

 

Program konference:

10.00 - 10.30 Prezence účastníků

10.30 - 12.15 Konference - blok I.

 • Aktuálně se SPST a z ES-SO - Ing. Štěpánka Lubinová, SPST
 • Nový přístup k hodnocení denního osvětlení v budovách (nová evropská norma ČSN EN 17037 (730582):2019 Denní osvětlení budov) - Ing Zdenko Malík, UCEEB ČVUT
 • Německé pohony a řízení pro stínicí systémy - Bc.Martin Blodig, BECKER motory
 • Výsledky měření prostupu tepla stíněného a nestíněného okna - Ing. Pavel Heinrich, HELUZ

12.15 - 12.45 Přestávka

12.45 - 14.30 Konference - blok II.

 • Stínicí technika v Nové Zelené úsporám aktuálně - SFŽP
 • Univerzální překlad pro stínicí techniku HELUZ FAMILY 3n1 nosný - Ing. Pavel Heinrich, HELUZ
 • Inspirace ze stínicí techniky - vitězné stavby soutěže REALIZACE ROKU 2019 VE STÍNICÍ TECHNICE - Rolrols, LUXURY CZ, SAMEZALUZIE.CZ

14.30 - 15.00 Závěrečná diskuse/chat 

Program může být ještě pozměněn, případné změny zde budeme aktualizovat.

Konference je akreditována v rámci celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnocena 1 bodem.

Partneři konference:

              

Mediální partneři konference:

             

Přihlásit se můžete ZDE.

Soutěž REALIZACE ROKU 2020 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlašuje pátý ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Navazujeme tak na předchozí čtyři ročníky a rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v období od 1. 11. 2019 do 31. 10. 2020.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby (realizace) se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z  toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, minimálně 1 snímek na výšku.
 • Období pro zasílání soutěžních snímků: 1. května – 31. října 2020.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. jejich popis, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SPST, na webu SPST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků.
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2020.

Odměna pro vítězné stavby

 • Vítěz obdrží dárkovou sadu vín.
 • Navíc budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu Stínicí a vratová technika v rozsahu jedné strany.

Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na těchto webových stránkách. Doba on-line hlasování: prosinec 2020 - leden 2021.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou oficiálně vyhlášeny na  výstavě Infotherma 2021 (leden 2021 v Ostravě) a poté i v našem časopisu Stínicí a vratová technika a zde na našich webových stránkách.

Věříme, že letos bude do soutěže přihlášeno ještě více zajímavých staveb než v předchozích ročnících, a že tak soutěž přinese spoustu další inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.

16. květen 2020 - DEN STÍNICÍ TECHNIKY

Víte, co je Evropský den Slunce a kdy se koná? Evropský den Slunce16. květen - se rozšiřuje každým rokem do více Evropských zemí, kde si lidé připomínají význam Slunce pro naši planetu. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naši planetu, díky němu žijeme. Samozřejmě hlavně v poslední době začíná rozmach s využitím sluneční energie, jakožto obnovitelného zdroje.

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) oslaví 16. května - letos již podesáté - Den stínicí techniky. Je to svátek všech žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol. Tímto českým svátkem jsme se tak připojili k Evropskému dni Slunce, protože Slunce a stínění přece patří neoddělitelně k sobě.

Někteří členové SPST se při té příležitosti rozhodli pro své zákazníky a partnery uspořádat různé aktivity ve svých regionech. A Vy si z nich nyní můžete vybrat:

Stavební veletrh Brno 2020

Ve dnech 26.-29. února 2020 náš svaz poskytoval poradenství v rámci Stavebního veletrhu Brno. O náš stánek byl velký zájem, což nás jednak těšilo, ale hlavně jsme tak měli možnost poradit spoustě návštěvníků ohledně výběru stínicí techniky pro jejich obydlí, poskytnout jim neutrální informace k oboru stínicí techniky, aby pak mohli jít „s větší odvahou“ do stánků samotných firem z oboru. Je ale nutné říci, že vystavovatelů z našeho oboru v Brně nebylo mnoho, a ti, kteří tam byli, se prezentovali hlavně aktuálním hitem – pergolami. Proto naše poradenské centrum v podstatě suplovalo expozice všeho ostatního stínění. Dotazy byly různé – od neutrálních základních informací až po konkrétní dotazy ke konkrétním projektům.

Je patrné, že si návštěvníci veletrhů zvykají na poradenská centra jako na nedílnou součást veletrhů a potěšitelné bylo i to, že jsme zájem tazatelů v některých chvílích ani nestíhali uspokojit a museli si na nás chvilku počkat 😊.

Veletržní trojlístek Stavební veletrh Brno, Mobitex a veletrh DSB - Dřevo a stavby letos navštívilo přibližně 25 tisíc návštěvníků. Poprvé se zde uskutečnil Festival architektury, součástí byla také učňovská Mistrovství České republiky v osmi řemeslných oborech i největší tuzemská soutěžní přehlídka studentského designu. Tří veletrhů se zúčastnilo 258 přímých vystavovatelů a 201 zastoupených firem na ploše přes 18.500 m2. Nabídka dalších více než 60 firem byla k dispozici v centru vzorových montovaných domů EDEN.