Aktuality

Den stínicí techniky - 16. květen 2022

Jako každoročně, i letos se připravuje Svaz podnikatelů ve stínicí technice na svátek svého oboru - žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol. K tomuto svátku se připojí některé firmy přímo ve svých provozovnách nebo na sociálních sítích. Kde se můžete do těchto aktivit zapojit?

Více o Dni stínicí techniky

Sortiment členů SPST

Abychom Vám usnadnili výběr dodavatele Vašeho stínění, nabízíme Vám přehled členů Svazu podnikatelů ve stínicí technice a jejich sortimentu (PDF). Jakmile zjistíte, které firmy dodávají Vámi zvolené stínění, můžete svůj výběr případně upřesnit také podle regionu, a to na mapě členů.

 

FOR PASIV 2022 - PORADENSKÉ CENTRUM

Jak stavět a bydlet chytře? To poradí souběh veletrhů úsporného bydlení FOR PASIV

Poradenské centrum veletrh FOR PASIV, Praha - LetňanySvaz podnikatelů ve stínicí technice se letos stal hlavním odborným partnerem souběžných veletrhů FOR PASIV/FOR WOOD/FOR THERM, které se budou konat ve dnech 3.-5. března 2022 na Výstavišti PVA v Praze-Letňanech. Poradenství k oboru stínicí techniky proto tentokrát naleznete v hlavním poradenském centru těchto veletrhů v Hale 2. Kromě stínicí techniky tam získáte informace také k dotacím v programu Nová zelená úsporám, k pasivním domům, projektování staveb, technickým zařízením apod. Přijďte se poradit o všem, co se týká bydlení.

Energeticky úsporné bydlení je aktuální otázkou většiny českých domácností. Souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM přinese i doprovodný program pro profesionály i laiky a s pomocí odborníků poradí, jak najít cestu k maximálním úsporám. Bližší informace získáte v tiskové zprávě.

Soutěž REALIZACE ROKU 2022 VE STÍNICÍ TECHNICE

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) vyhlašuje sedmý ročník soutěže staveb, v nichž hlavní roli hraje stínicí technika. Navazujeme tak na předchozích šest ročníků a rádi bychom díky soutěži ukázali architektonicky či technologicky zajímavá řešení stínění.

Podmínky soutěže

 • Do soutěže budou zahrnuty stavby dokončené v období od 1. 11. 2021 do 31. 10. 2022.
 • Přihlášená stavba se bude prezentovat zasláním fotografických snímků stavby (realizace) se stínicí technikou za sledované období, snímky budou doplněny popisem charakteristiky použité stínicí techniky a způsobu její montáže.
 • Přihlašovatelem stavby může být fyzická nebo právnická osoba, která má k přihlášené stavbě prokazatelný vztah – majitel, investor, dodavatel, architekt nebo studio, které stavbu navrhovalo, a která současně vlastní autorská práva k zaslaným fotografiím a informacím.
 • Maximální počet snímků: 6, z  toho min. 1 snímek celé stavby, min. 1 snímek detailu stínění, minimálně 1 snímek na výšku.
 • Snímky musí být technicky kvalitní, ostré, v tiskové kvalitě - rozlišení minimálně 300 dpi.
 • Snímky, resp. jejich popis, musí obsahovat následující informace:
  • typ stavby/realizace (rodinný dům, obytný dům, administrativní budova, hotel, restaurace apod.),
  • místo stavby/realizace (obec a stát),
  • typ použité stínicí techniky včetně technického provedení a způsobu ovládání,
  • způsob montáže stínicí techniky,
  • další zajímavé informace týkající se např. specifického provedení stínicí techniky či její montáže, nestandardní problém, který bylo nutné při realizaci vyřešit atd.,
  • zdroj (majitele fotografie) – ten sdělením těchto údajů současně uděluje souhlas s použitím fotografií v rámci odborné činnosti SPST, na webu SPST a v časopisu Stínicí a vratová technika,
  • maximální rozsah textu: 4.000 znaků (minimálně ale kolem 2.000 znaků - čím lépe realizaci popíšete, tím více můžete zaujmout).
 • Snímky a informace budou doručeny elektronickou formou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 31. 10. 2022.

Odměna pro vítězné stavby

 • Vítěz obdrží dárkovou sadu vín,
 • současně budou první 3 místa odměněna prostorem pro bezplatnou prezentaci v časopisu Stínicí a vratová technika v rozsahu jedné strany,
 • všechny stavby budou prezentovány v průběhu konference o stínicí technice v září 2022 a první 3 místa dostanou samostatný prostor pro prezentaci své realizace.

Hlasování

Výběr vítězných snímků proběhne hlasováním elektronickou formou na těchto webových stránkách. Doba on-line hlasování: prosinec 2022 - leden 2023.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky budou oficiálně vyhlášeny na  výstavě Infotherma 2023 (leden 2023 v Ostravě) a poté i v našem časopisu Stínicí a vratová technika, zde na našich webových stránkách a na našem facebookovém profilu.

Věříme, že letos budou do soutěže přihlášeny opět zajímavé stavby a že tak soutěž přinese spoustu další inspirace na architektonicky zajímavé, ale také efektivní využití stínicí techniky. Již nyní se proto těšíme na přihlášené stavby.